TEREK MODELLERİ

Terekler çok eski zamanlardan beri özellikle mutfaklarda tabak,bardak,fincan vb mutfak gereçlerinin konulması için kullanılır,hem dekoratif hem de kullanışlıdır.Evde mutfak haricinde salon,yatak odası,hol gibi yerlerde de kullanılabilecek farklı terek modelleri bulunur. Hem ahşap hem de ferforje terekler dikkat çekiyor.

Bazı terek ham modellerini hobi gereçleri satan yerlerden temin ederek kendimiz boyayabiliyoruz.

Resimdeki gibi ham ahşap cilasız bir köy tereği hobi gereçleri satan yerden alıp kendimiz istediğimiz renkte boyayabilir ve mutfağımızda kullanabiliriz.

Marangozlara istediğimiz tarzda terek modeli sipariş ederek yaptırabileceğimiz gibi,internet ortamından online sipariş yoluyla da terek satın alabiliyoruz. 2019’a geldiğimizde birbirinden şık ve farklı modellerde farklı marka terekleri internet ortamında online satış yapan platformlarda bulmak artık mümkün. Bazı terekler mutfakta dekoratif amaçlı kullanılıyor.

Biraz boyama işlerinden anlıyorsak,ham terek satın alıp boyama ve süslemesini kendimiz yaparsak maliyeti ucuza gelmiş olur.İnternet ortamından araştırma yaptığımızda en ucuz fiyatlı tereklerden en pahalı fiyatlı tereklere kadar çok fazla terek seçeneği olduğunu görüyoruz.