Mutfak: Evimizin Kalbi değil mi?

Zamanımızın önemli bölümünü geçirdiğimiz mutfak bölümümüz evde ayrı bir oda halinde olduğu gibi kent yaşamında salon kısmına dahil edilmiş de olabiliyor,Amerikan mutfak da diyorlar buna.

Herkes şöyle geniş,salon kadar bir mutfak ister gönülden,ama eldeki imkanlara göre mutfağımızı dekore edeceğiz değil mi?Büyük ve geniş mutfaklar Mutfak-Beyaz-renkliiçin yerleştirme sorunu dar ve küçük mutfaklardaki kadar fazla değildir. Dar ve küçük mutfaklar için de pratik ve fonksiyonel çözümler var artık.

Herkes mutfağının derli toplu düzenli ve temiz olmasını ister.O halde mutfak dekore ederken Mutfak-resimleri-2çok fazla kalabalığa yol açacak mutfak eşyalarından da sakınmalıyız. Ufak bir mutfak için dev görünümlü buzdolabı ve fırınlar seçmemeliyiz değil mi?

MUTFAK DEKORE EDERKEN:

Eğer mutfağımızı tamamen yenileyeceksek veya ilk defa mutfağımızı oluşturuyorsak yapmamız gereken en birinci işlem;ölçü almakdır.

Mutfağın zemini, mutfak dolaplarının  geleceği yerler, raflar,duvarlar,  mutfak elektrikli eşyalarının mutfak  tezgahı üzerinde mi veya mutfakdaki dolapların içinde mi olacağını belirlemek gerekir.

Sade-Modern-MutfakPlanlamanızdan emin olduktan ve eşyaları nasıl yerleştireceğinize karar verdikten sonra zevkinize göre aradığınız mutfak ürünlerinin çoğunu  yapı marketlerde bulabilirsiniz veya iyi bir marangozla da çalışabilirsiniz.Tabii ki bir iç mimardan da yardım alabilirsiniz ancak bu durumda da mutfağımızdan beklentimizi ve hayalimizdeki mutfağın ayrıntılarını iç mimar ile paylaşmanız gerekiyor.

Evimize 3-4 kişilik bir misafir grubu yemeğe geleceğinde bile Modern Ahşap Mutfak Dolaplarımutfağımızda tencereler,tavalar,yemek kapları,kesme tahtası,alet edavat cirit atar,çok dağınıklık olmaması ve rahatça iş görebilmek için mutfakda akıllı depolama ve saklama çözümleri kullanabiliriz.Mutfak küçük ise bolca raf ve çekmeceler mutfağımızın dağınık görünmesinden kurtarır.

Country-stil-Mutfak-DekorasyonuRenk seçimi mutfakda önemli.Açık ve pastel renkler mutfağımızı daha aydınlık ve ferah gösterir.Küçük dar mutfaklarda alanımızın daha ferah görünmesi için aydınlatma da mühim.Bir kaç noktadan aydınlatma yapılırsa mekan daha büyük görünür.

Mutfakdaki dolaplarımızın alt kısmına tezgahı aydınlatacak bir floresan lamba yerleştirebiliriz.Işık yoğunluğunun ayarlanabildiği bir aydınlatma sistemi de kurulabilir. Mutfak Modelleri yazımızda daha fazla mutfak modeli görünteleyebilirsiniz.