EV DEKORASYONU

Evimizin Dekorasyonu.Com Sitesi adı üzerinde EV ve DEKORASYON; Mutfak, Salon, Yatak Odası, Banyo, Çocuk Odası, Genç Odası, Ev eşyası,Mobilya ve Fonksiyonel Mobilya, Ev dekorasyon malzemeleri, iç mimari dekorasyon, bahçe düzenleme, Mimar ve iç mimar, Modern ve klasik dekorasyon stilleri,ilginç ev eşyası ve mobilya, ev tasarımları vb ev ile ilgili ne varsa paylaşımda bulunmak üzere hazırlanmıştır. Ev dekorasyonu konusunda daha da fazlasını görmek için kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu

SALON DEKORASYONU

Evde salon ya da oturma odası denen bölümün dizaynı. Klasik ya da Modern salon dekorasyonu, Mobilya, Oturma Grupları, Vitrin, Raf, salon süsleri, Tv ünitesi yerleştirme, iç dekorasyon, Vintage, mimari stilleri ve fazlası.

Mutfak Dekorasyonu

MUTFAK DEKORASYON

Mutfak düzenleme; Mutfak dekore etmek için gerekli her şey ,mutfak resimleri, mutfak mobilyası, mutfak dolapları, mutfak gereçleri, pratik ve kullanışlı mutfak resimleri, ankastre mutfak, ankastre fırın -ocak, modern veya klasik stilde dekore edilmiş mutfaklar, mutfak halıları ve fazlası..

Yatak OdasıYATAK ODASI

Klasik ve Modern tarzda döşenmiş yatak odaları, yatak odası resimleri, fonksiyonel yatak odası mobilyası, raylı dolaplar, yatak, karyola, nevresim takımları ,resim ve tablolar, lambalar, kısaca yatak odası düzenleme ve dekorasyon için herşey..

Cocuk-Odasi-Dekorasyonu (2)

ÇOCUK ODASI ve GENÇ ODASI

Çocuk Odası veya Genç Odası; Fonksiyonel Mobilya kullanılarak dekore edilmiş Çocuk Odaları. Genç Odası dizaynı, birden fazla çocuk birarada kalacak şekilde düzenlenmiş çocuk odası.

Fonksiyonel Mobilya

FONKSİYONEL MOBİLYA

Bazı mobilyalar vardır ki pek bir fonksiyonel olurlar.Bir taşla üç beş kuş vurmak gibi.Duvara monte bebek bez değiştirme dolapları, açılır katlanır masa, açılır katlanır yataklar, duvara monte ütü masaları ve fazlası…Hayatı kolaylaştıran pratik kullanışlı mobilyalara hoşgeldik..

Bahçe Düzenlemesi

BAHÇE DÜZENLEME

Bahçe dekorasyonu ve düzenlemesi ile alakalı her şey bu kategoride.Bahçe resimleri, peyzaj çalışmaları,büyük ve küçük bahçeler, bahçe mobilyası,bahçe gereçleri ve ekipmanları vb. pek çok bahçe yazıları..

Banyo Dekorasyon ve Mobilyası

BANYO DEKORASYON

Banyo kategorisinde Banyo dekorasyonu için gerekli eşyalar; banyo aksesuarları, banyo dekorasyon resimleri, banyo halısı, küvet, banyo havlusu, banyo dolabı, klozet, fayans döşeme,banyo mobilyası vb pek çok şey bulunuyor.

Mimarlar ve iç mimari

MİMARİ

Evimizi dekore edecek veya ev planı çizecek mimar arıyorsak bu kategoriye bakabilirsiniz.Mimar ve iç mimarlar,iç mimari dekorasyon tarzları vb detaylar…

Ev Modelleri

EV MODELLERİ

Çeşitli ev resimleri, ev yapı ve inşa stilleri, prefabrik ev, ahşap ev, betonarme ev, çelik konstruksiyon evler, tatil evleri , kütük ev, hobi evi, yazlık ev, stüdyo tipi ev, taş ev ve diğer ev çeşitleri kategorisi.

 Mobilya

MOBİLYA

Mobilya evimizin giysisidir.Klasik tarzda mobilyalar, modern mobilyalar, fonksiyonel mobilyalar ve fazlası..

 Ev Tekstili,Halı,Perde,Kilim

EV TEKSTİLİ

Perde,Halı ve Kilim,Nevresim vb konular burada.

 İlginç Ev Eşyaları

İLGİNÇ ŞEYLER

İlginç tasarım örnekleri,hayatımızı kolaylaştıran basit ama kullanışlı eşyalar vb.

EV DEKORE EDERKEN:

Evimiz bir nevi kişiliğimizin aynası gibidir. Tüm toplumlarda kutsal bir mekan olarak kabul edilen evlerin dekorasyon stilleri ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Kimimiz dekorasyon stilimizi çok sade tutuyoruz kimimiz ise aksesuarlarla zenginleştirilmiş görkemli mekanları seviyoruz.

Evimizi dekore ederken kendimize sormamız gereken sorulardan bazıları şunlar:

Oturduğumuz ev bize hangi duyguları hissettirmeli?

Dekorasyonda hangi renkleri kullanmalıyım?

Evimizi dekore ederken hangi mobilya ve akseseuarlarını nasıl kullanmam ve yerleştirmem lazım?

Eski ev eşyalarımı bazı düzenlemelerle daha kullanışlı ve seveceğim şekle dönüştürebilirmiyim?

Benim evime uygun eşya ve mobilya aksesuarları neler olabilir?

Bu sorular bizi bunaltmasın.Ev dekorasyonu bizi hem eğlendirmeli hem de yaşattığı duygularla bizleri hayalimizdeki mekanlara götürmeli ancak bir de bütçemiz gerçeği var elbette…Ayağımızı da yorganımıza göre uzatmamız gerek,yoksa ayaklarımız dışarıda kalır ve buz kesebilir:))

Diğer bir konu; ev tasarım trendleri. Eğer moda olan dekorasyon trendleri sizi yansıtmıyorsa, tek söyleyeceğiniz kelime ‘mutluyum’ demek olmalı. Toplumda herkes malikane,saray yavrusu ya da villa tipi evlerde yaşamıyor,kimimiz geniş apartman dairesinde kimimiz 1+1 küçük bir dairede,kimimiz stüdyo tipi, 1+0 evlerde yaşamaktayız. Bilhassa büyük ve kalabalık olan İstanbul gibi şehirlerde,hayat pahalılığı ve hayallerimizi süsleyen evleri satın almanın uçuk maliyetleri ve ev kiralama bedellerinin yüksek olması nedeniyle dar gelirli aileler,öğrenciler,memurlar,işçiler,tek kişi yaşayanlar veya 2 kişilik aileler artık daha küçük evlere yerleşmek durumunda kalıyorlar. .

Evimiz için seçtiğimiz ev eşyalarının çok pahalı olması gerekmiyor evimizin sıcak ve hoş bir ortama dönüşmesi için.Bazen basit ama kullanışlı,pratik,fonksiyonel mobilya kullanarak dar bir mekanı çok canlı bir hale getirebiliriz. Minicik bir stüdyo apartman dairesinde bile minik bir bahçe oluşturabiliriz.

Evde çocuk için dar bir odamız olabilir,bebek odası iken çocuk odası,sonrasında genç kız veya genç erkek çocuk odası haline dönüştürmemiz gerekebiliyor.İşte bu dar odaları fonksiyonel mobilya kullanarak muhteşem bir çocuk ya da genç odasına dönüştürebiliriz.

TV ler artık duvara monte,açılır katlanır yataklar,masalar,sandalyeler,mutfak çekmecesinden çıkıp masa haline gelen aparatlar var. Yurtdışında tavanda asılı ve gereksinim halinde tabana indirilen yataklar gündemde.Pratik ve fonksiyonel mobilya üretimi kanımca ülkemizde henüz gelişmemiş,üretilen mobilyaların ve ev eşyalarının çoğu gördüğüm kadarıyla hangar gibi evlere göre. Bir kısım mobilya tasarımcıları artık tek yatak haline gelen,yavrulu yatak üretiyorlar dar mekanlar için.

Duvara monte ütü masaları da yavaş yavaş yerleşiyor,çok aramama karşın yurtdışındaki modellere henüz rastlayamadım.Ama kendiniz de kendi duvara monte ütü masanızı bir kaç basit hamleyle pekala yapabilirsiniz.Ben yaptım,oldu,hem de pek güzel ve ekonomik oldu..Demek istediğim pratik ve fonksiyonel mobilya kullanarak küçük bir evde dahi rahat etmek mümkün. Temiz ve tertipli olmak,kalabalık ev eşyalarında uzak durmak da evi ferah ve güzel gösterir. Tabii en önemli olan şey içsel huzur…

Aman ha dikkat,minicik hap kadar evi kendi kişisel çabanızla şahasere dönüştürdüğünüzde kem gözlerden sakının,nazara gelmeyin sonra.

Leave a Reply